Paragon Swiss Plus Compatible 4.8mm Internal Octagon Temporary Abutment With TI Screw (ITI-48SOTA-P)
  • Image 1
  • Image 2
  • Image 3
  • Image 4
  • Image 5
  • Image 6
Price:
SKU:
ITI-48SOTA-P
Product Description
Note: This product requires purchase of 0.050" Hex Screw Driver
0.050'' (1.27mm) Hex Screw Driver
To fit original Straumann torque wrench:
0.050'' Hex Driver can be used with the Titan Straumann Torque Wrench Adaptor
OR
0.050'' Hex Driver can be used To fit original Nobel Biocare torque wrench:
 Titan Nobel Biocare wrench adaptor
Add to Wish List
Click the button below to add the Paragon Swiss Plus Compatible 4.8mm Internal Octagon Temporary Abutment With TI Screw (ITI-48SOTA-P) to your wish list.